Özgür Yazılım ve Pau Free Software Community

Merhaba arkadaşlar

Bu yazımda sizlerle bugün düzenlemiş olduğumuz ve Pau Free Software Community isimli yeni oluşumumuzun ilk etkinliğini paylaşmak istiyorum.Topluluğumuz az zamanda çok ve büyük işler başardı. Şuan yaklaşık 30 kişilik bir ekibiz ve her geçen gün büyüyor ve gelişiyoruz. Büyük hedefler uğruna çalışmalarımızı artırak devam ediyoruz.Bize hedeflerimizi ve yolumuzu gösteren Sayın Recep Erol hocamıza da buradan saygı ve sevgilerimi bir kez daha dile getirmek istiyorum.

Bi1Z9rnIcAE3kdf

Bi1cy7jIcAATo22

Bu etkinlik topluluğumuzn ilk etkinliğiydi. En yakın sürede yeni ve daha büyük etkinlikler yapmak istiyoruz. Etkinliğimizin içeriğinden bahsedecek olursak. Etkinliğe önce topluluğumuzun iki güzide bayan arkadaşımızın özgür yazılım nedir sorusuna güzel bir cevap niteliği kazanan sunumlarıyla başladık. Ardından ben sazı elime alarak 🙂 Pau Free Software Community oluşumunu dilim döndükçe anlatmaya çalıştım. Topluluğun nasıl oluştuğunu bu düzeye nasıl geldiğini anlattım. Düzenlemiş olduğumuz keyifli etkinlikleri komik ama çok anlamlı fotoğraflarla anlatmaya çalıştım.

Düzenlediğimiz etkinlikler içerisinde en çok önem verdiğimiz etkinliğimiz Pau TechTalks ismiyle markalaştırmak istediğimiz bir etkinliğimizdir. TechTalks biz öğrenciler için bence bulunmaz bi nimettir ve çok güzel bir fikir paylaşım etkinliğidir.Ayrıca düzenlediğimiz etkinliklerin yanında planlarımızıda açıkladı ve iki kısma önemle değindik. Birincisi Women Developers Days…
Women Developers Days bizim en büyük projemizdir. Biz Ege Bölgesinin en büyük WDD sini Denizlide yapmak istiyoruz. Bunun yanında çekirdekten başlayarak özgür yazılımcılar yetiştirmek için okulumuz hazırlık öğrencilerine de bu tanıtımı yapmak istiyoruz.

Tüm bunları anlattıktan sonra sahneyi çok değerli hocamız Sayın Hüseyin Mert’e bıraktık. Kendisi bize önce Servis Tabanlı mimarileri anlatmaya çalıştı. Tüm salonla diyalog kurabildi. Harika bir enerjiye sahipti. Teorik kısım anlatıldıktan sonra belirlenen bir proje üzerinden çalışmaya başladık. Bana kontrol mühendisliği görevi geldi.Bu görev kapsamında proje yöneticisi arkadaşlarımın katkısıyla önce ayrılan 3 grubu takip edilebilir niteliği kazandırmaya çalıştık. Sonra dökümantasyonlara uygun ölçme işleminden geçirdik. Ben tüm grupların methodlarını,parametrelerini ve dönüş değerlerini kontrol etmeye çalıştım. Ölçülendirebilme aşamasından sonra ise projeye ara vermek zorunda kaldık. Projenin kalan senkronizasyon ve entegrasyon kısmını ise en yakın sürede gerçekleştirilip proje tamamlanacaktır.

Etkinliğimizi tamamladıktan sonra Hüseyin Mert hocamızdan etkinlik değerlendirmesi ve hediye dağıtımını gerçekleştirdik. Ben bu etkinlik sonunda Hüseyin Mert hocamızdan bir BeagleBone kazandım.Kazanılan bu hediye sonunda kendimize bir proje daha bulduk bunu hayata geçirmeyi planlıyoruz.

Sizde eğer topluluğumuzu takip etmek istiyorsanız bu adresten takip edebilirsiniz.

Ayrıca sunumuza  bu adresten ulaşabilirsiniz.

Kendinize iyi bakın.

Esenlikle kalın.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s